Petek temizliği gereklimi Kalorifer radyatörlerimiz ısınmamızı sağlayan en önemli malzemelerdir. Peteklerin en üst seviyede çalışması en iyi ısıyı üretmesi için! peteklerin ve tesisatın içinde berrak su harici başka maddelerin olmaması gerekmektedir.

Petek Temizliği Gereklimi ?

Bilindiği gibi zamanla kireç, pas, demir, gibi birçok maddeden tortular çamurlaşmalar tesisatın içinde oluşur. Bu süreç bazı yerlerde 1-2 sene sürdüğü gibi bazı bölgelerde çok daha uzun süre sürebilir. Bunun açıklaması birçok maddeyle belirtilebilir. Bu başlıca suyun temizlik seviyesi olarak bilinse de aslında birkaç nedenleri de bulunmaktadır. Uzun yıllar tecrübeler kazandığımız petek temizliği hizmeti bize peteklerin ısınmamasın da birçok faktörün olduğunu göstermiştir.
Örnek vermek gerekirse İstanbul da aynı ilçede yada aynı mahallede hatta aynı binada 2 daire kalorifer petek temizliği yaptırmak istedi, çok kez karşılaştığımız bilgiyi paylaşmak isteriz. Aynı binada aynı zamanda takılan 2 farklı radyatör 1. Dairenin sisteminden çıkan çamur tortuları epey fazla olabilirken 2. Dairenin sisteminden çıkan suyun çok daha az çamurlaşmış olduğunu hatta hiç olmadığı görülmüştür. Bunun nedeni şöyle tanımlanabilir. 1.dairenin Radyatörleri kalitesiz ve paslanması çok kısa sürede başlamış olma olasılığı oldukça yüksektir. 2.dairenin ise radyatörleri kaliteli malzemeden kullanılmış olduğundan paslanma olmamış ve suyun temiz çıkması görülmüştür. Özetle suyun temizlik seviyesi ne kadar önemliyse ısıtma sisteminden kullanılan malzemenin kaliteli olması  da bir o kadar önemlidir.

Kalorifer Petek Temizliği Gerekliliği!

Kalorifer Isıtma sistemlerinde zamanla çamurlaşmalar görülür ve sistemin çalışmasında sorunlar meydana gelmektedir. Yeteri ısınmayı elde edemiyorsanız Yada peteklerin alt kısımları ısınmıyor sa, veya peteklerin bazı bölgeleri soğuksa petek temizliği gereklimi? sorusuna cevap EVET olacaktır. 2 yılda 1 sefer petek temizleme işlemi yapılmasını önemle tavsiye ediyoruz. Unutmamak gerekirki Petek temizliği yapılması her kişiye birçok faydası bulunmaktadır. En önemli faydaları yüksek ısı olmaktadır. 2 nci faydası doğalgaz faturalarında düşüş görülmesi. 3 ncü faydası kombinin ve sistemin ömrünün uzaması. Petek temizleme işleminin bunun gibi birçok faydası bulunmaktadır.

Isıtmayan Petekler Petek Temizliği Gereklimi?

kombiniz den garip sesler mi geliyor? Radyatörler düzgün ısıtmıyor mu? Bu işaretler, ısıtma sisteminizin suyunda dolaşım problemleri yaşadığını ve sisteminizin petek temizleme gerektirebileceğinin göstergesidir. Isıtma sisteminiz insan vücudunda olduğu kadar iyi bir dolaşım olması kadar önemlidir! Isıtma sisteminizdeki kötü sirkülasyon, kireç kalıntıları veya kalıp birikimine veya aşırı tıkanmaya maruz kalmanıza, hatta sistemin tıkanmasına, sıcak su akışının sınırlandırılmasına hatta ısıtma sisteminizdeki bileşen parçalarının hasar görmesine yol açarak sık sık kombinin tamir edilmesine neden olabilir hatta yeni kombi almanıza kadar neden olabilir. ?
Petek Temizliği Gereklimi

Petek Temizleme İstanbul Genelinde

Borularınızın ve radyatörleriniz tıkanmış kanallarını açmak bizim işimizdir. Sisteminizin düzgün çalışmasını engelleyebilecek herhangi bir partikül ve çamurlaşma pisliğini temizlemek için ustalarımız en iyi petek temizliği hizmetini sunar.
Kalorifer petekleri ısıtma sisteminizi deneyimli ustalarımıza emanet ederek, sisteminizi en iyi en sağlıklı çalışacak düzeye getirin. Daha hızlı ısınmak ve daha düşük maliyetle ısınmak için Kurtoğlu mühendislik petek temizleme firması güvenebilirsiniz. Kalite politikamız sayfamızda belirttiğimiz maddelere özen göstererek her müşterimizden en iyi geri dönüşler hedeflemekteyiz. Kurtoğlu mühendislik kaliteli hizmet demektir. Özel petek temizleme makinalarımız, tam donanımlı tecrübeli servis personellerimiz, hızlı ve geniş servis ağlarımız sayesinde en kaliteli petek temizleme hizmetini sunmaktayız. İşlem öncesi ve sonrasında müşteri takip sistemimiz her bir müşterimizin kaydını saklayarak ileride tekrar hizmetimize ihtiyaç duyan değerli müşterilerimize indirimli fiyatlar sunmaktayız.