Kombinin altından su geliyor bu problemin birkaç nedeni olabilir. Su basınç oranı yüksek olması, olması gereken miktardan fazla su doldurulması, yada bakımları yapılmamış kombiler.

Kombinin altından su geliyor

Özelikle kombi bakımları yapılmamış mekanlarda belirli arızalar daha sık görülmektedir. Bu makalemizde kombinin altından neden su akıyor onu ele alacağız. Soğuk kış ayları geldiğinde ısınmak için en önemli malzememizden olan kombiler bazen maalesef istenmeyen sorunlar çıkarmaktadır. Kombinin altından su gelmesinin birkaç sebebi bulunmaktadır. 1. Sebep su basınç oranı ile alakalıdır. Su basıncının yüksek olması kombinin içinden su gelmesindeki önemli faktörlerdendir. 2. Sebep peteklere fazla su verilmesinden kaynaklanır. Fazla su dolumu yapılan peteklerde kombinin altından su gelmesine yol açmaktadır. 3. Sebep kombinin bir bölgesinde delinme olma olasılığıdır. Bu aşamada daha fazla arızaya neden olmadan kombinin kapatılması deneyimli kombi servisi ekiplerinin çağrılması en doğru seçenek olacaktır. Deneyimli ustalarımız kombi arıza konusunda tüm kombi marka ve modellerin arızalarını tespit edip doğru müdahaleyi yapmaktadırlar. Bu arızaları minimuma indirmek için yıllık kombi bakımlarınızı ihmal etmeyin. Firmamızdan bu hizmeti almak isterseniz Kombi bakımı yazımızı okuyabilirsiniz.

KOMBİ SU AKITIYOR NE YAPMALIYIM?

Kombinin altından su gelmeye başladığında ilk önce kombinin su basınç göstergesini kontrol ediniz. Su basınç göstergesi olması gerekenden fazla ise yani 2 bar üzerine çıkmışsa hemen fazla suyu tahliye ediniz. Genelde kombiye su verme işlemi yapılırken bir anlık dalgınlıkla fazla su verilebiliyor bu fazla suyun tahliyesi yapılmadığında kombinin altından su gelmesi normaldir. Bir süre bekleyerek su akıtma işlemini takip ediniz ve akan suyun yavaşladığını göreceksiniz. Bir süre sonra su istenilen seviyeye geldiğinde kendiliğinden kesilecektir. Daha detaylı öğrenmek için çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz. Çift eşanjör lü olmayan kombilerde eşanjör arızası meydana geldiğinde kombi aralıksızın içerisine su almaya başlar ve kombinin alt kısımlarından su gelmeye başlar ilk müdahaleyi soğuk su vanasını kapatarak sağlamalısınız. Geçici çözüm sonrasında hemen kombi tamiri yapan servisleri çağırarak problemini giderebilirsiniz.
dilerseniz kalite politikamız 0212 699 87 09   0532 359 13 18 nolu hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.