1. Tesisatın kireçlenmesi yada çamurlaşması:
Suyun içinde bulunan birçok maddeler zamanla tesisatın içinde çoğalarak kombinin rahat çalışmasını engellemeye çalışır. Kireç gibi zararlı madde kombinin normal çalışmasını engelleyeceğinden dolayı kombiden garip sesler geliyor cümlesini sormamıza neden olur. Bu durumda yapılacak işlem petek temizleme firmaları ile irtibata geçerek kalorifer petek temizliği ve kombi bakımı yaptırarak sistemin temizlenmesi sağlanabilir. Firmamız bu konuda profesyonel destek verebilir.
2. Kombi Fan motoru arızası
İsminden anlaşıldığı gibi fan motoru hava üfleme parçasıdır. Sistemin düzgün çalışmasında önemli bir konuma sahiptir. Kombilerde fan motoru nun görevi yanmış gazı dışarıya atmaya yarar. Sürekli çalışmakta olan bu malzeme zamanla teklemeye başlayarak sesli bir şekilde çalışmaya başlayabiliyor. Bireysel olarak çözümü neredeyse yoktur. Yapılacak en doğru işlem uzman kombi servisi firması çağırmak olacaktır. Kombi markanıza göre fan motorunu tamir ettirmek yada yenilemek olacaktır. Firmamız tüm kombi markalara ve modellerine hizmet vermektedir. Firmamıza günün her saati 7/24 ulaşabilirsiniz.

3. Plaka ve ana eşanjor arızası

1.Maddede anlattığımız gibi sistemin çamurlaşması yada kireçlenmesi kombide birkaç sorun çıkmasına neden olmaktadır. Bunların biride eşanjör tıkanması tesisat içinde gezen su aynı zamanda kombi eşanjörü içindede gezdiğinden dolayı eşanjörde tıkanmalara yol açar. Tıkanma meydana gelen eşanjörde değişik sesler çıkmaya başlar genelde tizli bir ses olarak duyulabilir. Bu durumda yapılması gereken işlem eşanjörün kireç ve çamurdan temizlenmesi gerekmektedir. Temizlenme işlemi yapıldıktan sonra ses devam ediyorsa değiştirilmesi yenilenmesi gerekecektir. Bu konuda firmamızdan destek alabilirsiniz.

4. Sirkülasyon pompa arızası
Sıcak suyun peteklere ulaşmasını sağlayan bu malzeme önceki yazımızda belirttiğimiz gibi sistemin pislenmesinden kaynaklanır. Devir daim işlemi yapan bu malzeme tesisat içinde oluşan çamurlaşmalar sebebiyle kombiden ses gelmesine neden olur. Bu durumda peteklerin ve tesisatın yıkanması temizlenmesi en doğru seçenek olacaktır. Kombiden ses geliyor ve kombiniz eskisi gibi çalışmıyorsa bizlerden destek alabilir probleminizden en uygun fiyatlarla kurtulabilirsiniz.