Makine ile petek temizliği işlemi yapılan bir sistemin yüksek ısı elde etmesi ve enerji faturalarında düşüş yaşanması amaçlanır. Petek temizleme işlemi, temizleme ustaları kontrolünde basınçlı suyun peteklerin içinde oluşan çamurun çözülüp tahliye edilerek ısıtma sistemini en verimli düzeye getirerek temizler.

Makine İle Petek Temizliği

Petek temizleme çamur birikimini ve pasını giderir ve peteklerin alt kısımları ısınmıyorpeteklerin bazı yerleri ısınmıyor gibi söylemleri devre dışı bırakır. Geçmiş yıllarda temizlik işlemleri peteklerin tek tek sökülerek temizlenmesi ile yapılmaktaydı. Önceki dönemlerde yapılan bu işlemler Aslında tam temizlik olmamaktaydı. Sebebini söylemek gerekirse tek tek sökülen peteklerin içleri ne kadar temizlenirse temizlensin doğalgaz tesisat borularının içlerinde olan çamur temizlenmediği için işlemin eksik olduğu aşikardı. Teknolojinin gelişmesi ile beraber petek temizleme makinaları icat edildi ve tüm tesisatın ve radyatörlerinin içlerine gönderilen basınçlı su ile beraber petek temizleme kimyasalları sistemin her noktasına ulaşması sebebi ile petek temizliği işlemi %100 başarılı olmaktadır. En iyi petek temizleme işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabı kesinlikle makine ile petek temizlemeilaçlı petek temizleme, radyatör petek koruyucu kimyasal olmaktadır.

Makine İle Petek Temizliği Fiyatları

Makine ile Petek temizleme yaptırmaya karar verdiğinizde firmanın tecrübeli ustalardan oluşan kadrosu olması önemlidir. Hepimiz en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla almayı isteriz. Seçim yapmak konusunda gerekli araştırmaları yapmak her sektörde olduğu kadar petek temizleme sektöründe de oldukça önemlidir. Sebeplerini saymakla bitiremeyiz. En önemli nedenlerinden bir tanesi firmanın kullandığı kimyasalın asit maddesi içermeyen maddelerden olması zira radyatör delinmeleri gibi önemli sorunlar yaşanması kaçınılmazdır. Diğer bir sorun tecrübesizce yapılacak işlemlerin tesisat bağlandıktan sonra su kaçakları oluşması gibi sorunlardır. Hiçbir verim alınmaması gibi birçok sorunlar yaşanmaktadır. Fiyat araştırması yaparken ucuz petek temizleme yaptırayım derken başka sorunlarla karşı karşıya kalmayın. Petek temizleme fiyatları elbette önemlidir bunun bilincinde olan Kurtoğlu mühendislik  petek temizleme firması en uygun petek temizleme işlemlerini yaparak ücretlendirme konusunda en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla yapmaktadır.